کِبِک

شرح

در 3 ژوئیه 1608، ساموئل دی شامپلین شهر کبک را به افراد معرفی کرد و تا سال 1665، بیش از 500 نفر در آن شهر ساکن شدند. در سال 1759، شهر کبک توسط انگلیس تصرف شد و تا سال 1760 انگلیس آن را کنترل می کرد، در آن زمان، فرانسه توانست کنترل این شهر را بدست آورد. با این حال، در سال 1763، فرانسه شهر کبک را مجدد به انگلیس واگذار کرد!
جنگ بر سر شهر کبک در جریان انقلاب آمریکا به عنوان بخشی از تلاش برای آزادسازی شهر از کنترل انگلیس رخ داد اما نیروهای انقلابی شکست خوردند. این منجر به تجزیه آمریکا شد و کانادا به جای پیوستن به کنگره قاره برای عضویت در ایالات متحده، تحت اختیار انگلیس باقی ماند.
در سال 1840 ، کانادا به رسمیت معرفی شد. در سال 1857 ، ملکه ویکتوریا اتاوا را به عنوان پایتخت کانادا در حاشیه شهر کبک انتخاب کرد که سپس به مرکز استان کبک تبدیل شد.

امروزه شهر کبک یکی از بزرگترین شهرهای کانادا است. در سال 2016 ، جمعیت آن 531.902 نفر بوده است و سالانه به جمعیت این شهر افزوده می شود. زبان بیشتر مردم شهر فرانسه است. انگلیسی زبانان بومی تنها 1.5 درصد از جمعیت شهر را تشکیل می دهند. این شهر به 34 منطقه و شش بخش تقسیم شده است.
بیشتر اقتصاد این شهر بر اساس حمل و نقل، جهانگردی و بخش خدمات است. عمده ترین محصولات صنعتی شهر کبک شامل کاغذ، مواد غذایی، اقلام فلزی و چوبی، مواد شیمیایی و الکترونیکی است.
شهر کبک یکی از پربازدیدترین مکانهای کانادا است. توریست ها به دلیل جشنوارهای مختلفی که در این شهر وجود دارد در روزهای مختلف سال به این شهر سفر می کنند؛ محبوب ترین جشنواره ترین در کبک کارناوال زمستانی است. این شهر همچنین دارای تعداد زیادی مکان تاریخی و همچنین موزه های متعدد است.

کشور: کانادا