نیاگارا

شرح

احتمالا با شنیدن نام نیاگارا عموم افراد تنها آبشاری معروف را در ذهنشان مجسم می کنند! اما جالب است بدانید که شهری به نام نیاگارا آند لیک وجود دارد که دیدنی های بسیاری در خود جای داده است. نیاگارا آند لیک یکی از شهرهای آنتاریوی کاناداست و به دلیل جاذبه های بی نظیرش، نقش بسیاری در جذب توریست به این منطقه دارد.

نیاگارا فالز شهری کانادایی با جمعیتی معادل ۸۳٬۱۸۴  (تا سال ۲۰۰۸) نفر در طول رودخانه نیاگارا در منطقه گلدن هورس شو از جنوب استان انتاریو می‌باشد. در طول رودخانه، شهر نیاگارا فالز آمریکا در ایالات نیویورک قرار دارد.

فاصله این شهر از طریق جاده تا تورنتو برابر ۱۳۰ کیلومتر می‌باشد. مساحت منطقه نیاگارا ۱۸۰۰ کیلومتر مربع می‌باشد.

آبشار نیاگارا بدون شک از مهمترین جاذبه های شهر نیاگارا می باشد و سالانه افراد بی شماری را به سمت خود روانه می کند! البته از آنجایی که این آبشار در مرز بین آمریکا و کانادا قرار گرفته است، عده ای آن را در آمریکا قلمداد می کنند. در واقع آبشار نیاگارا یک آبشار 3 بخشی است. که یک بخش آن در کانادا به نام آبشار نعل اسب و دو بخش دیگر آن در قسمت آمریکایی منطقه به نام های آبشار آمریکایی و نقاب عروس است. نیاگارا جزو زیباترین آبشارهای جهان است.

این آبشار نه تنها عنوان بلندترین آبشار جهان را به خود اختصاص داده است، بلکه دارای بالاترین سرعت جریان آب نیز است. این فضای رویایی و زیبا سالانه بیش از 12 میلیون توریست دارد! هرچند شهر نیاگارا جاذبه های متنوعی دارد اما بی انصافی است اگر سهم این آبشار را در جذب گردشگر تور نیاگارا نادیده بگیریم.

کشور: کانادا