سیدنی

شرح

سیدنی در ساحل شرقی استرالیا واقع شده است و پایتخت ایالت نیو ساوت ولز است. این شهر در اطراف یکی از بهترین بنادر طبیعی جهان ساخته شده است و دارای بیش از 100 ساحل و پارک‌های متعدد و فضای سبز است. سیدنی بزرگترین شهر استرالیا است و به عنوان میزبان بازی‌های المپیک در سال 2000، احتمالاً شناخته شده‌ترین شهر این کشور است.

با حدود 5 میلیون نفر جمعیت، سیدنی پرجمعیت‌ترین شهر استرالیا است. در سال 1950، جمعیت سیدنی حدود 1.689.935 نفر بود که تا به امروز با رشد جمعیتی 1.33 درصد حرکت کرده است. سیدنی شهری کاملاً چند فرهنگی است، در آن مردم با بیش از 250 زبان صحبت می‌شود و بیش از یک سوم ساکنان آن در خارج از کشور متولد شده‌اند.

همچنین از نظر چشم انداز بسیار متنوع است، دارای کوه‌ها، تپه‌ها، سواحل، پارک‌های ملی، جنگل‌ها، دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و البته شهری پر جنب و جوش است. بومی‌های استرالیایی حداقل 30000 سال در سیدنی زندگی کرده‌اند اما اولین مهاجران انگلیسی در سال 1788 وارد آن شدند و آن را به یک مستعمره تبدیل کردند.

سیدنی دارای آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب است، به این معنا که زمستان‌ها معتدل بوده اما در شب هوا خنک است و تابستان‌ها با عصرهایی دلپذیر، گرمایی لذت بخش دارد. متوسط​​ حداکثر دما در اوج تابستان 26 درجه و در زمستان 17 درجه است. کمترین دما در شب‌های تابستان 19 درجه و در اواسط زمستان 8 درجه است.

کشور: استرالیا